Na początku tygodnia wśród nawału newsów politycznych (które czym prędzej zablokowałem) pojawiła mi się informacja o nowym fanowskim projekcie w ramach serii C&C. Thumbnail wyglądał co prawda mało przekonująco, ale gdy mimo to uruchomiłem klip na YT…

…okazało się, że remake polega nie tylko na dodaniu trzeciego wymiaru w grafice. Takie numery w końcu już dobrze znam i mimo że czasem skutkuje to spadkiem miodności, bo w końcu trzeba kontrolować więcej zmiennych równocześnie, to jednak doceniam starania. W tym konkretnym przypadku jednak o dużej wartości tego projektu przesądza fakt, że całość została przeniesiona w rzeczywistość wirtualną. Innymi słowy oraz wnioskując z samego klipu – możemy swobodnie rozglądać się po mapie, klikać sobie na podręcznym padzie oraz kierować poszczególnymi jednostkami na zasadzie „ty! idź tam!”.

Po pierwsze więc, przypomina mi to trochę informację marketingową obecną na (oryginalnym!) opakowaniu pierwszej części C&C o tym, że będąc graczem jest się schowanym po bezpiecznej stronie szklanego ekranu. Tutaj jednak mamy tę różnicę, że owa granica jest znacznie mniej wyraźna.

Po drugie, zastanawiam się więc, czy rozgrywka VR faktycznie zwiększyłaby u mnie jako potencjalnego gracza poczucie imersji. Jestem co prawda nieszczególnie wymagający i potrafię dać się totalnie pochłonąć przez grafikę w trybie tekstowym, ale muszę przyznać, że z zainteresowaniem czekam na swój pierwszy zestaw VR. Nie wiem jeszcze, kiedy wejdę w jego posiadanie…

…ale i po trzecie, bardzo ostrzę sobie zęby na przetestowanie perspektywy boskiego generała zdolnego do unoszenia się nad polem bitwy, przemawiania bezpośrednio w głowach swoich żołnierzy tudzież kreowania skomplikowanych architektonicznie i technologicznie struktur ex nihilo gestem ręki.

Reklamy

Zdaniem ekspertów:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s