software

Brutal Doom: Pa1nki113r

Kiedy pewnego wieczoru w ramach niespokojnego oczekiwania na Brutal Doom v. 20 przekopywałem katalog z modami, znalazłem jeden ściągnięty jakieś pół roku temu a zatytułowany –prawdopodobnie, by uniknąć pomylenia z inną znaną grą – pa1nki113r. Mod szybko okazał się być poszerzoną o nowy (tj. skompilowany z krążących w sieci dodatków) sprzęt i potwory wersją BD 19 – a do tego wersją infernalnie wręcz grywalną, mimo nieco chropawych krawędzi. Bajerów jest mnóstwo, mnie natomiast szczególnie urzekły cztery rzeczy.

Po pierwsze,  zombie noszą teraz ze sobą różny sprzęt i są rozmieszczani losowo w każdej grze. Nie raz więc zaskoczy nas rakieta, plazma lub siekiera w miejscu, gdzie z reguły było tylko duże stężenie ołowiu.

Po drugie, impy przeszły dość poważny lifting i body modding. W ten sposób z sympatycznych, pluszowych chochlików stały się krypnymi wariacjami memicznymi na temat face swappinggoatse.

Po trzecie, bardzo przypadło mi do gustu to dziwne „coś”, czego nazwy jeszcze nie znalazłem a co wypluwa z siebie na przemian ogień i krew. Artefakt stanowi niepokojącą fuzję elektroniki, żywej tkanki i piekła, czyli w moim odczuciu kwintesencję atmosfery Dooma.

Po czwarte wreszcie, walkę na dwa pistolety kupuję zawsze, w ciemno i nawet jeśli jest to zupełnie bezużyteczne (obrażenia są niższe niż z karabinu szturmowego), niepraktyczne (zmiana magazynków trwa długo) a nawet niebezpieczne (można zginąć na śmierć w trakcie ładowania). Nic to, jednak. Frajda z obsługi dwóch kopyt sprawia, że nawet kominiary nie trzeba zakładać na robotę

Reklamy

8 uwag do wpisu “Brutal Doom: Pa1nki113r

  1. A ja z Diablo II a dokładniej z dodatku Lord of Destruction. Co za piękne czasy to były, kiedy to człek przemierzał wirtualne światy i rozprawiał się ze sługami zła, zupełnie zapominając o tym, że na drugi dzień czeka go sprawdzian ze znienawidzonej matematyki, bądź spotkanie z panią od chemii, wcinającą ciasteczka z sezamem i plującą nim w oczy biedakowi siedzącemu tuż przed jej biurkiem.

  2. Myślę, że teraz jest jeszcze fajniej. Wirtualnych światów jest więcej do wyboru, są łatwiej dostępne i jeszcze bardziej przekonujące. A majcy i chemii za to nie ma prawie w ogóle :]

Zdaniem ekspertów:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s